İnstagram Hesap Silme

İçindekiler [ Gizle ]


instagram hesap silme işlemi aslında çok basit bir işlemdir. Hesabınız bir kere silinirse tekrar açılmayacaktır.  Bunun sebebi instagram gizlilik ilkesi altında kişi hesabını ve tüm bilgilerini isterse instagram dan komple silebilir. Tüm sorunluluk hesap sahibine aittir. Son zamanlarda instagram hesap silme konusu çok fazla merak edilir ve araştırılır olmuştur. Bizde bu konu üzerinden hesabınızı nasıl sileceğinizi anlatacağız. Hesap silerken dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli kural mevcuttur. Bunlardan biri hesabın bir daha açılmayacağını kabul etmeniz olmanızdır. Bilgileriniz silinse bile instagram bu verileri kendi veritabanında silmemiş olsa bile hesabınızı asla geri açmayacaktır. Silinen hesabı geri alma gibi bir seçenek olmayacaktır. Son günlerde instagram da yaşanan gizlilik sorunlarından dolayı bir çok kişi hesabını silme kararı almıştır. Hesabınızı silmek istemiyorsanız dondurabilirsiniz. Bir süre sonra tekrar hesabınızı açmayı planlıyorsanız hesabınızı silmeyiniz. Aksi taktirde mesajlarınız , beğenileriniz , yorumlarınız , fotoğraflarınız ve arkadaşlarınız silinecektir. Bunları göze aldıysanız hesap silme işlemine geçelim.

instagram hesap nasıl silinir?

instagram hesap nasıl silinir bu konuya açıklık getirelim. Tekrar bir konuyu hatırlatmakta fayda var. Silinen hesap bir daha asla açılmayacaktır. Bunların sorumluluğunda olarak hesap silme işlemini yapmanızı önermekteyiz.  2018 - 2019 Güncel hesap silme işlemini yapmak çok kolaydır. Hesap silme işlemini resimle şekilde anlatalım.

1. Aşama

1. İlk olarak instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ buradaki linke tıklayalım. Karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

instagram hesap silerken girilen link.


2. Aşama

2. Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra karşınıza hesabınızı neden siliyorsunuz ? diye bir soru gelecektir. Bir çok kişi buradaki soruları pek önemsemez. İnstagramın kendisini geliştirmesine yardımcı olabilmek için bu soruya doğru cevap vermenizi önermekteyiz. Doğru cevabı yazmanın ne gibi yararı olacak? Diye bir düşünceniz olduysa şöyle açıklayalım. Gizlilik ile endişesi olan bir çok kullanıcının hesabını kapattığını varsayalım. İnstagram sonraki güncellemelerin'de gizlilik konusunu ele alacaktır. Kısaca instagram hesabınızın gizliliği konusunda daha fazla çalışmalar yapacağı anlamına gelir.. "Hesabını Neden Siliyorsun?"  ilgili sorunun cevabını belirtelim.

instagram silme işlemi sırasındaki seçenekler bölümü.


3. Aşama

3. Sorunun cevabını belirttikten sonra bizden hesap şifremizi yazmamız istenecek. Bu Neden Gerekli? Herhangi bir yerde hesabınızı açık unutabilirsiniz. Başka bir kullanıcı tarafından hesabınızın silinmesini önlemek için gerekli bir güvenlik önlemidir. Hesap şifreniz hesabın size ait olduğunu ve sizin tarafınızdan silindiği teyit eder. Şifrenizi hatırlamıyorsanız şifremi unuttum yazısına tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Şifrenizi girdikten sonra hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayınız.

silme işlemi yaparken istenilen güvenlik kontrolü


4. Aşama

Butona tıkladıktan sonra size son bir uyarı gelecektir. Hesabınızı sildikten sonra tüm bilgileriniz silinecektir. Bu işlem bir daha geri alınamaz. Hesap bilgileri , beğeniler ve mesajlar tüm bilgileriniz geri alınmayacak şekilde instagram dan silinecektir. Gelen uyarı "Hesabını silmek istediğinden emin misin?" sorusuna evet diyerek hesabınızı instagram dan kalıcı olarak silebilirsiniz. İptal derseniz hesabınız ile ilgili hiç bir işlem uygulanmayacaktır.

instagram hesap silmek istediğinize eminseniz butona tıklayabilirsiniz.


5. Aşama

5. Son olarak çıkan soruya tamam dediğinizde hesabınız tamamen instagramdan silenecektir. Tamam demeden önce düşünmenizi önermekteyiz. İptal tuşuna bastıktan sonra hiç bir işlem uygulanmayacaktır. Tamam tuşuna bastıktan sonra hesap silme işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

Sil butonuna tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz.


Son Aşama

Tüm aşamaların birleştirilmiş halini aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Resimdeki işlemleri sırasıyla yaparak hesabınızı kolay yoldan silebilirsiniz. instagram hesap silme ile ilgili resimli anlatımın sonuna geldik. Diğer bilgiler için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

instagram hesap silme linki ve tüm aşamaları resimli anlatımda mevcuttur..


Telefon'dan ( Mobil'den ) İnstagram Hesap Silme

Mobilden instagram hesap nasıl silinir? Telefondan instagram hesap silme işlemi bilgisayardan silme işlemine göre hemen hemen aynı diyebiliriz. Bir çok kullanıcı hesabını nasıl sileceği hakkında bilgi sahibi değildir. Hesabınızı instagram dan tamamen silmek için ilk olarak https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bu adrese giriyoruz. instagram hesap silme linkine tıkladıktan sonra hesabınızı neden silmek istediğinizi belirtip silme işlemini şifrenizi girerek gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınız tamamen silinir ve hiç bir şekilde bu işlem geri alınamaz. Bir çok kullanıcı hesabını sildikten sonra yaşadığı pişmanlıktan dolayı instagram destek ekibine onlarca mesaj atmıştır. Destek ekibine mesaj atmanız bile hesabınızı geri getirmeyecektir.  Mobilde instagram hesabı nasıl silinir? Görsel ve yazılı anlatım hesabınızı kolay yoldan tamamen silmenize yardımcı olacaktır.

mobil ve telefonda instagram hesap nasıl silinir? Hakkında detaylı bilgi.


Yukarıdaki görselde olduğunu gibi işlemleri tek tek yaptığınız taktirde hesabınız instagram ' dan silinecektir. Mobil ve Telefondan instagram hesap silme sürecini yukarıda belirttik. Toplam silinme süresi 1 saniyedir. Çıkan soruya tamam dediğiniz an hesabınız anlık olarak silinir. İnstagram Hesap silme konusu bir çok kullanıcın merak ettiği konu olmayı başarmıştır. Freemedya olarak hesabınızı silmek yerine dondurmanızı önermekteyiz. Bunun başlıca sebeplerinden biri bu işlemi yaptıktan sonra hesabınızın artık geri gelmeyeceğinden kaynaklanır. Son günlerde instagram da hesabını kapatan kişilerin %75 ' i gizlilik probleminden dolayı kapatmıştır. instagram konu hakkında ciddi şekilde çalışmalar başlatmıştır. Hatırlamak gerekirse 2019 Ekim ayında takip ettiğiniz kişilerin beğeni ve takip ettikleri kişilerin akışta görünmesini kaldırmıştır. İnstagram hesap silme 2019 yılında nasılsa insgram hesap silme 2020 yılında'da aynıdır.

İnstagram Hesap Kapatma

İnstagram hesap kapatma işlemi ve instagram hesap silme işlemi aslında aynı ismi taşıyan iki isimdir. Bir çok kullanıcı 2 farkl ıisimden arama yapmaktadır. Genel olarak aynı işlem olduğu için kullanıcılara google arama sonuçlarında aynı sonuçlar gösterilir. Bu yüzden instagram hesap kapatma ve hesap silme işlemi arasında pek fark olmadığını söyleyebiliriz. İnstagram hesap kapatma işlemi bir çok sitede aynıdır. Sitelerde aynı yollar izlenir. Hesabınızı kapatma ve silme işlemi çok daha basit ve kolaydır. 5 Dk içinde hesabınızı tamamen silebilirsiniz. Sosyal medyada instagram hesabınızı sildikten sonra yedekler aldığına dair söylentiler çıkmıştır.

instagram Hesap Silme Linki

instagram Hesap silme işlemini biliyorsanız sizler için sadece hesap silme linkini paylaşalım. Hesap silme linki sayesinde hesabınızı tamamen silmeniz mümkün. Aşağıda belirttiğimiz linki kullanımı hakkında bilgi almak istiyorsanız , yukarıdaki resimleri incelemenizde fayda var. Resimleri inceledikten sonra Buraya Tıklayarak hesabınızı silebiliriz. Hesap silmeden önce , hesabınızı dondurmayı düşünebilirsiniz. Genel olarak kullanım sıklığı gereksiz hesaplardan oluşmaktadır. Hesabınızı kullanmıyorsanız instagram 1.2 sene içeresinde hesap boş ve giriş hiç yapılmamışsa bazı zamanlarda silebiliyor. Hesap silme linkine tıkladıktan sonra mobil ve telefondan hesabınızı aynı link aracılığıyla silebilirsiniz. Bir çok kullanıcı hesap silmenin android , ios ve bilgisayarda farklı olduğunu düşünmektedir. Zaman zaman google'de ios instagram hesap silme veya android instagram hesap silme olarak araştırma yapmaktadır.

Bu Kullanıcıların karşılaştığı link diğer linklerle aynıdır. Sonuç olarak android , ios veya bilgisayarda hesap silme işlemi tüm platformlarda aynı diyebiliriz. Hesap silme işlemi kalıcı olmasından dolayı bazı kullanıcılarımızı bu konuda bilgilendirmemiz kullanıcıların düşüncelerini değiştirebiliyor. Konuyu ayrıntılı şekilde anlatmamızın sebeplerinden biri hesap silecek kişinin sonrasında yaşayacağı sorunları önceden öğrenmesini sağlamaktır.

Hesap sildikten sonra bizlere gelen mesajlar genel olarak hesabımı tekrar nasıl açarım olmuştur. Bir çok kullanıcı bu işlemin kalıcı ve geri dönülmez bir işlem olduğundan habersizdir. Kullanıcıları bilgilendirme açısından küçük bir şemayla hesap silmenin ilerde nasıl bir problem oluşturacağını sizlere belirtelim.


 • Mesajlarınız Silinir
 • Video ve Fotoğraflarınız silinir
 • Profil bilgileri tamamen silinir.
 • Beğeni ve Yorumlar Silinir
 • Silinme İşlemi asla geri alınmaz
 • Tüm bilgileriniz tamamen silinir.

Silinme işlemini onayladıktan sonra hesabınızla ilgili tüm her şey silinmektedir. Bu yüzden işlem yapmadan önce bir kez daha düşünmenizin size faydası olacaktır. Hesap silmeden önce çıkan soruların ne anlama geldiğini merak ediyor veya detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın tamamını okumanızı önermekteyiz. Yazımızın tamamını okuduktan sonra hesap silme işlemini hakkında aklınızda soru işareti kalmayacaktır.

Silme İşlemi Yaparken Çıkan Sorular

Silme İşlemi yaparken önerilen diğer seçenekler nelerdir ? Bunlar hakkında detaylı bir şekilde bahsedelim. İşlemler hakkında detaylı bilgilendirmeler bazen sıkıcı olabiliyor. Ama bu tür bilgilerin instagram kullanıcılar için yararlı olacağını unutmamanız gerekmektedir. İlk olarak instagram hesap silme işlemi yaparken ilk olarak hesap silerken çıkan soruları sıralayalım.


 • Gizlilik İle Endişeler
 • Takip Edecek Kişiler Bulamıyorum
 • İkinci Bir Hesap Açtım
 • Çok Fazla Reklam Var
 • Çok Zamanımı Alıyor
 • Kullanmaya Başlamakta Zorlandım
 • Bir Şeyi Kaldırmak İstiyorum
 • Başka Bir Şey

Yukarıda belirtilen sorular hesap silme işlemi yaparken karşımıza çıkmaktadır. Peki bu sorular neden sorulur ? instagram silinen hesapların sebepleri hakkında bilgi sahibi olması yapılacak güncellemeler de yer vermektedir. Bu sorular hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki yazımızı okumanızı önermekteyiz.


Gizlilik ile Endişeler

Gizlilik ile endişeler nedir? Bu konu  Fotoğraf ve videolarınızın sürekli olarak diğer kullanıcılar tarafından çalınması veya şifrenizin diğer kişilerin eline geçmesi gibi temel sorunlardan oluşmaktadır. Sürekli sizi rahatsız eden veya tehdit eden bir kişiyi engelleyebilirsiniz. Tek çarenin hesabınızın silinmesi değildir. Bu gibi sorunlar yaşamamak için hesabınızı gizliye alabilirsiniz. Gizli bir hesap fotoğraf ve videolarınızın tanımadığınız kişiler tarafından görülmesini engeller. Bu gibi çözümler problemleri çözmüyorsa hesabınızı silmeniz belkide en doğru çözüm olabilir. İnstagram hesap silerken karşımıza çıkan soruların anlamları hakkında küçük bir bilgilendirme yapalım.


Gizlilik ile Endişeler  > Bir Kullanıcıyı Engellemek İstiyorum

instagram gizlilik hakkında endişeleriniz mevcutsa ilgili kişiyi engellemek bazen en doğru çözüm olabilir. Fotoğraflarınız sürekli olarak 2. şahıslar tarafından alınıyor ve yeni hesaplar adınızı açılıyorsa engelleyip şikayet etmeniz bir çözüm yolu olacaktır. instagram hesap silme işlemini yapmak yerine kullanıcıyı engellemeniz daha iyi bir çözüm olabilir.


Gizlilik ile Endişeler  > Gizli Bir Hesap İstiyorum

Hesabınızı gizliye alarak tüm kullanıcıların görmesini engelleyebilirsiniz. Bunun gibi sorunlar yaşıyorsanız ve hesabınızı kapatma kararı aldıysanız , hesabınızı gizliye almanız size daha doğru çözüm olacaktır.  İşletme hesabına sahipseniz hesabın gizliye alınmayacağını bilmeniz gerekir. Hesabınızı işletme hesabından çıkarttıktan sonra hesabınızı gizliye alabilirsiniz. Gizlilik hakkında endişeleriniz devam ediyorsa instagram hesap silme işlemini uygulayabilirsiniz.


Gizlilik ile Endişeler  > Bir kullanıcıyı takip etmeyi bırakmak istiyorum

Bir kullanıcı takip etmeyi bırakmak için ilgili kişinin profiline girip "Takipten Çık" Butonuna basarak takipten çıkabilirsiniz. Takipten çıktıktan sonra hesap gizliyse artık fotoğraf ve videolarını görmeniz mümkün olmayacaktır. Profiliniz'den takip ettiğiniz kişileri bularak takipten kolaylıkla çıkabilirsiniz. Bir kullanıcı takip etmeyi bırakmak için instagram hesap silme aşamalarını uygulamanızı önermemiz yanlış olur.


Gizlilik ile Endişeler  > Hesabım başkasının eline geçti

Hesap şifrenizi 2. bir kişiyle paylaşmamanız gerekmektedir. 2. şahıslarla şifre paylaşımı sonucu olarak hesabınızın çalınma riski artar. Bir çok kullanıcı bu olaylardan dolayı günde instagrama yüzlerce mesaj atmaktadır. Hesabınızı güvene almak istiyorsanız , iki faktörlü doğrulama yaparak bu sorunları en aza indirebilirsiniz. Sürekli olarak hesabınız bir başkasının eline geçiyorsa , kullanıcı adı ve mail değiştirebilirsiniz. Son çözüm olarak instagram hesap silme işlemini başlatabilirsiniz.


Takip Edecek Kişiler Bulamıyorum

Takip edilecek hesapları sosyal medya veya size uygun etiketler aracılığıyla bulabilirsiniz. İnstagram ' da milyonlarca etiket olduğunu biliyor muydunuz? Size uygun etiketi bulamıyorsanız , yeni bir etiket oluşturabilirsiniz. Rehberinizi instagram'a bağlayarak rehberinizdeki kişilere erişebilirsiniz. Rehberinizi bağladıktan sonra yakınınızdaki kullanıcıları bulmanız dahada kolaylaşacaktır. Peki Hesap silerken seçtiğimiz bu seçeneğin alt kategorinin anlamları nelerdir ? Bunlara bir göz atalım.


Takip Edecek Kişiler Bulamıyorum > Sosyal ağlarla bağlantı kurma

Diğer sosyal medya hesaplarınızı instagrama bağlayarak mevcut arkadaşlarınızı instagram da bulmanız mümkün. Bunlardan bir kaçı facebook ve twitterdır. Sosyal ağlarla bağlantı kurma işlemi yaptıktan sonrada takip edebilecek kişileri bulamıyorsanız , telefon rehberinizdeki kullanıcılara erişebilirsiniz.


Takip Edecek Kişiler Bulamıyorum > Konu etiketleri nasıl kullanılır

Konu etiketlerini kullanarak size uygun kullanıcılara ulaşmanız mümkün. Etiket sistemine örnek vermek gerekirse hobileriniz golf olduğunu düşünürsek , #golf etiketi aracılığıyla size uygun fotoğraf veya kullanıcılara erişebilirsiniz.


Takip Edecek Kişiler Bulamıyorum > Takip edebileceğin ilginç hesaplar bulunuyor

İnstagram kullanıcı sayısı yüksek olduğundan dolayı keşfetmediğiniz bir çok hesap mevcuttur. Bu sebepten dolayı hesabınızı kapatmanız yerine yeni kullanıcılar takip edebilirsiniz. Kullanmaya devam ederseniz milyonlarca kullanıcı arasından takip edilecek ilginç hesaplara denk gelebilirsiniz.


İkinci Bir Hesap Açtım

İkinci bir hesap açtıysanız eski hesabınızdan çıkış yaparak yeni hesaba giriş yapabilirsiniz. Veya profilden hesap ekle diyerek yeni hesabınızı ekleyebilirsiniz. Yeni açtığınız hesapla eski hesap aynı isim ve profile sahipse hesabı kapatmanız en doğru seçenek olabilir. Sizi arayacak olan yakınlarınız diğer hesabı takip edebilir.  Küçük karışıklara sebebiyet vermemek için eski hesabınızı dondurabilir veya instagram hesap silme işlemini uygulayabilirsiniz.


Çok Fazla Reklam Var

Hesabı silerken bu seçeneği seçtiğinizde instagramın çok katı bir cevabı sizleri bekliyor olacaktır. Küçük bir alıntı yaparak söylenen cümleyi belirtelim. Söylenen Cümle " Fotoğraflarınız ve videolarınız size aittir, nokta. Reklam verilmesi bunu değiştirmez. " Burada demek istenilen fotoğraf ve videolarınız üzerinden bir işlem gerçekleşmez. Anasayfa ve hikaye aralarına reklamlar konulur. Buda hiç bir şekilde sizin profilinizi kullanarak reklam yapma gibi bir olay söz konusu değildir. İnstagram Kullanıcı deneyimini önemseyen sayılı sosyal medya platformlarından biridir. Reklam gösterirken bunun kullanıcılara etkisinin sonuçlarını düşünerek hareket eder. Reklamlar Hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayınız. Reklamlardan rahatsız oluyorsanız yukarıdaki instagram hesap silme başlığını inceleyebilirsiniz.


Çok Zamanımı Alıyor

İnstagram bu konuya karşı hassasiyetini konu başlığı altında açıkça belirtmiştir. Eğer instagram da dolaşmak çok zamanınızı alıyorsa , uygulamayı silmenizi önermektedir. Uygulamayı silmek için telefon menüsünden uygulama üzerine basılı tuttuktan sonra x işareti ile uygulamayı telefonunuzdan silebilirsiniz. Bu işlemi uyguladığınızda hesabınızdaki video , fotoğraf ve bilgiler instagram da kayıtlı kalacaktır. Uygulamayı silerek instagrama kısa bir ara verebilirsiniz. Tekrar instagram uygulamasını tekrar yükleyerek kaldığın yerden devam edebilirsin. Bir çok kullanıcı hesap silmek yerine uygulamayı silerek veya hesabını dondurarak instagrama kısa bir ara vermektedir. Verdiğiniz ara ne kadar uzun olursa olsun hesabınızda hiç bir değişiklik olmaz. Uygulamayı silmek istemiyorsanız instagram hesap silme 2019 işlemini uygulayabilirsiniz.


Kullanmaya Başlamakta Zorlandım

İnstagram kullanım kolaylığı açısından sosyal medya platformlarından en kolayı diyebiliriz. Kullanımı gayet basit olduğundan öğrenmesi zaman almamaktadır. instagram kullanıcılarının öğrenme süresi genel olarak 3 gün ve 1 hafta arası değişmektedir. Kolay bir arayüze sahip olması kullanım kolaylığını doğrudan etkilemektedir. Genel olarak kullanımı takip et , takipten çık ,beğen gibi tek tıklamaya bağlı olması kullanımını dahada basit bir hale getirmektedir. Kullanım Hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız instagramın kullanıcılarına sunduğu Kullanmaya başlamak için ipuçları yazısına gidebilirsiniz.


Bir şeyi Kaldırmak İstiyorum

Bir şeyi kaldırmak için instagram hesap silme işlemini yapan pek fazla kullanıcı bulunmamaktadır. Bir çok kullanıcı instagram hesap silme işlemini bir şeyleri kaldırmak için uygulamaz. Bu seçenek genellikle bir şeyleri tamamen kaldırmak amacı altında kullanılmaktadır. instagram yardım merkezinden instagram hesap silme hakkında detaylı bilgi ne yazık ki mevcut değildir.


Bir şeyi Kaldırmak İstiyorum > Bıraktığım bir yorumu silmek istiyorum

Profiline yapılmış bir yorumu silmeniz mümkün. Kendi yaptığınız yorumu vede bir başka kullanıcın yaptığı yorumu tek dokunuşla silebilirsiniz. Daha önce yaptığınız yorumu silmek için android telefonlarda silmek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutarak silebilirsiniz. Teleofon modeliniz İphone ise bu işlem biraz daha farklıdır. İoslarda yorumu sola kaydırarak silebilirsiniz. Sildiğiniz yorum bir daha geri alınamaz.


Bir şeyi Kaldırmak İstiyorum > Bir kullanıcıyı takip etmeyi bırakmak istiyorum

İnstagram da takip ettiğiniz kişileri profiliniz'den görebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişinin ismi veya profil resmine tıklayarak profiline gidebilirsiniz. Profiline gittikten sonra takipten çık diyebilirsiniz. Profili gizli bir kullanıcıyı takipten çıkardığınızda paylaşımlarını artık göremeyebilirsiniz. Tekrar fotoğraf ve videolarına ulaşmak için hesabı tekrar takip edebilirsiniz.


Bir şeyi Kaldırmak İstiyorum > Bir kullanıcının beni takip etmesini istemiyorum

Bir kullanıcının sizi takip etmesini istemiyorsanız profili engelleyebilirsiniz. Sadece takipten çıkmasını sağlamak için ilk önce engelleyip sonra engellemeyi kaldırabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı artık sizi takip etmeyecektir. Bir çok kişi takipten çıkarmak için hesapları engellemektedir. Engeli kaldırdığınızda hesabın takipten çıktığını görebilirsiniz.


Bir şeyi Kaldırmak İstiyorum > Yüklediğim bir fotoğrafı silmek istiyorum

Yüklediğiniz bir gönderi kaldırmak için gönderiye tıklayınız. Gönderi açıldıktan sonra sağ üst taraftaki 3 nokta işaretine tıklayınız. Tıkladıktan sonra gönderiyi sil diyerek istagramdan kaldırabilirsiniz. Kaldıran gönderinin geri alınmaz. Gönderiyi silmeden telefonunuzdan ekran görüntüsü çekerek bir yedeğini alabilirsiniz.


Bir şeyi Kaldırmak İstiyorum > Kullanıcı adımı veya hesap bilgilerimi değiştirmek istiyorum

Hesabınızın profil sekmesini açınız. Açtıktan sonra profili düzenle deyip profil bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adı , Eposta ve hesap şifresi gibi temel bilgileri değiştirebilirsiniz. Profil ayarlarınızı yaptıktan sonra kaydet butonunu tıklayıp profil bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Düzenleme yaparken bir çok bilgilerin diğer kullanıcılar tarafından görülebilir olduğunu unutmayınız.


Başka Bir Şey

Başka bir şey sekmesini seçerek , açıklama yapmadan hesabınızı silebilirsiniz. Yaşadığınız probleme dair bilgi vermeniz , instagramın toplum adına yararlı bilgileri sunmasına yardımcı olmuş olursunuz. Yaşadığınız sorunu belirtmenizi ve bu seçeneği yaşadığınız problem seçenekler arasında olmadığında seçmenizi öneririz. Hesap silme işlemini Resimli ve yazılı olarak  detaylı bir şekilde anlattık. Sosyal medyayla ilgili daha fazla bilgi için instagram kapatma veya instagram hesap kapatma işlemleriyle ilgili diğer yazılarımızı görüntüleyebilirsiniz.  instagram hesap silme işlemini başarılı bir şekilde yaptıktan sonra yazımızla ilgili değerlendirme yapabilirsiniz.

Yazı Sonu
Makale Detayları , Kısa Bir Özet

İnstagram Hesap Silme

instagram hesap silme işlemi aslında çok basit bir işlemdir. Hesabınız bir kere silinirse tekrar açılmayacaktır.  Bunun sebebi instagram gizlilik ilkesi altında kişi hesabını ve tüm bilgilerini isterse instagram dan komple silebilir. Tüm sorunluluk hesap sahibine aittir. Son zamanlarda instagram ...

Yazi Linki :
Yazi Linki
/ Tarih :
23.10.2019
/ Makale Yazarı : Ali R Bulut

İnstagram Hesap Silme - Review Avg. Rating: 5 0 Reviews
Makale Yazarı
Free Medya

Free Medya 2017 ' De kurulan sosyal medya takipçi izlenme , beğeni gibi bir servisi bünyesinde bulunduran bir firmadır. Facebook İnstagram , Twitter , Youtube Twich Gibi bir çok sosyal medya kuruluşlarında hesaplarınızı sosyal medyada bir adım öne cıkararak popülerliğinizi arttırmaktayız.

Yorumlar
 • 0 Yorum
Yorum Yap
 • Yorum Bölümü